Brīvais laiks

Rīga
(https://www.liveriga.com/lv/)

Video materiāls Ceļojums uz Rīgu (3:13)

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir ne vien Latvijas, bet arī visas Baltijas pērle. Rīgas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā. Rīgā dzīvo vairāk nekā 700 tūkstoši iedzīvotāji, kas to padara par lielāko pilsētu Baltijas valstīs.

Rīga (avots: http://www.ubc.net/cities/riga)

Rundāles pils muzejs
(http://rundale.net)

Video materiāls Rundāles pils muzejs (1:12)

Rundāles pils ir nozīmīgākā baroka stila pils Latvijā. Atrodas Rundāles novada Pilsrundālē. Krievijas impērijā strādājošā itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projektētā pils celta no 1736. līdz 1768. gadam kā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence. Rundāles pils ansamblī ietilpst arī saimiecības ēkas un parks. Kopš 1972. gada pilī atrodas Rundāles pils muzejs un notiek pils un parka restaurācija ar mērķi atjaunot to sākotnējo izskatu.

Rundāles pils (avots: http://latviainside.com/visit/rundale-palace/)

Gaujas Nacionālais parks un Turaidas muzejrezervāts
(http://www.entergauja.com/lv/)

Video materiāls Gaujas Nacionālā parka dabas izpēte (2:51)

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi.

Turaidas muzejrezervāta plašā teritorija ir bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11. gadsimtu.

Turaidas muzejrezervāts
(
materiāls: http://www.entergauja.com/en/things-to-do/history/turaida-museum-reserve)

Kuldīga
(http://www.visit.kuldiga.lv/lv/)

Video materiāls Kuldīga (2:32)

Ja Jums patīk viduslaiku mazpilsētas šarms un sajūtas, kā arī piedalīšanās nekur neredzētos kultūras pasākumos, tad Kuldīga ir īstā vieta, kur pavadīt romantiskas brīvdienas. Kuldīga vienmēr saistījusi cilvēku prātus un uzmanību kā skaista jaunava, kuru gleznotāji salīdzina ar brīnišķīgu un iekārojamu gleznu.

Kuldīga
(avots:
http://www.delfi.lv/turismagids/galamerki/ko-apskatit-kuldiga.d?id=45277476)

Cēsis
(http://turisms.cesis.lv)

Video materiāls Cēsis (2:22)

Cēsis atrodas Vidzemes augstienes ziemeļu daļā, blakus Gaujas Nacionālā parka teritorijai, tāpēc to ieskauj meži un brīnumainas dabas ainavas. Gar pilsētu plūst Gaujas upe ar klinšainiem krastiem un netālu no pilsētas atrodas ezeriem bagāti līdzenumi. Tā atrodas vien 90 km no Rīgas un, braucot ar autobusu, tās ir nepilnas divas stundas. Uz Cēsīm kursē arī vilcieni no Rīgas un no Valgas Igaunijā.

Cēsis
(avots:
http://www.delfi.lv/izklaide/skats/zinas/skaisti-kadri-cesis-no-putna-lidojuma.d?id=47711509)

Liepāja
(http://liepaja.travel/lv/sakums/)

Video materiāls Liepāja (2:31)

Liepāja tiek dēvēta arī par pilsētu, kurā piedzimst vējš. Tas traucas pār zilajiem jūras viļņiem, pār rūpniecības ēkām un ostai, pār modernām arhitektūras celtnēm, pār gadsimtu atstātajām liecībām, lai turpinātu savu ceļu cauri visai Latvijai.

Liepāja
(avots:
https://ec.europa.eu/maritimeaffairs/maritimeday/en/liep%C4%81ja)

Ventspils
(http://www.visitventspils.com/lv/sakums/)

Video materiāls Ventspils (2:03)

Pilsēta atrodas Kurzemes rietumos Baltijas jūras krastā, un to caurvij Venta, kas pilsētai devusi tās nosaukumu. Pilsētas teritorija ietver vecpilsētu, meža ieplakas un Zilā karoga pludmales, kuras simbolizē tīru vidi un labu ūdens kvalitāti.

Ventspils
(avots:
http://muzejs.ventspils.lv/banitis-cucinas-vel-cetras-dienas/)

Latgale
(http://visitlatgale.com/lv/)

Video materiāls Latgale (1:10)

Latgale ir vienīgais Latvijas reģions, kas lepojas ar savu atšķirīgu, joprojām plaši lietotu valodu, kā arī dominējošo reliģiju – katoļticību. Valoda un reliģija lielā mērā nosaka latgaliešu atšķirīgo mentalitāti un spēcīgās tradīcijas.

Latgale
(avots:
https://www.lieliskadavana.lv/davanas-latgale

image_pdfimage_print
Scroll Up