Darba meklēšana

Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā ir pieejami elektroniskie pakalpojumi:

Lai persona varētu reģistrēties kā bezdarbnieks, tai ir jābūt pastāvīgās uzturēšanās atļaujai un personu apliecinošam ceļošanas dokumentam (bēgļa statuss). Ja nav iesējams atrast darbu savā profesijā, tad ir iespējams pārkvalificēties reģistrējoties Nodarbinātības valsts aģentūrā. Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā kursus tikai valsts valodā (latviešu)

  • CV un vakanču portāls https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/
  • Darba sludinājumu portāls Visidarbi.lv https://www.visidarbi.lv/en/
  • Darba sludinājumu portāls cv.lv populārākais darba un darbinieku meklēšanas resurss internetā Latvijā, kuru ik dienu izmanto tūkstošiem lietotāju, kuri gadu gaitā uzticas CV-online servisam, tā sniegtajām priekšrocībām un plašajām iespējām. http://www.cv.lv/
  • Mājas lapas brivpratigie.lv mērķis ir attīstīt brīvprātīgā darba iespējas, nodrošināt un koordinēt informācijas apmaiņu starp personām, kuras vēlas veikt brīvprātīgo darbu, un brīvprātīgā darba organizētājiem, kā arī nodrošināt personas pieteikšanos brīvprātīgajam darbam. Mēs ceram vienkopus šeit apvienot gan brīvprātīgā darba veicējus, gan brīvprātīgā darba organizatorus no visiem Latvijas reģioniem, lai nodrošinātu iespēju pieteikties un koordinēt brīvprātīgā darba veikšanu visos reģionos. Brīvprātīgā darba veicējs šeit varēs iepazīties un pieteikties sev interesējošiem brīvprātīgā darba piedāvājumiem (misijām), bet brīvprātīgā darba organizators – sameklēt savām rīkotajām aktivitātēm piemērotus brīvprātīgā darba veicējus. Koordinēt darbu pēc pieteikšanās palīdzēs mūsu mājas lapas palīgi reģionos. Mēs esam pārliecināti, ka tikai ar kopīgiem spēkiem un vienotu mērķi, mēs kopīgi attīstīsim šo interneta vietni par labāko, ērtāko un brīvprātīgā darba nodrošināšanai piemērotāko sociālo platformu Latvijā. https://www.brivpratigie.lv/par-mums

 

Darba meklēšanas metodes

Darba meklēšanas rezultāti lielā mērā ir atkarīgi no amata, uz kuru jūs kandidējat. Pašu darba meklēšanu varat veikt dažādi.
Ja esat pieteicies uz Internetā izsludinātu amatu, jums jāgatavojas uz to, ka varat saņemt e-pastu ar papildus jautājumiem, aicinājumu piedalīties novērtējuma grupā vai iziet testu Internetā, kā arī piedāvājumu ierasties uz interviju. Daudzi uzņēmumi arī izmanto virtuālās darba intervijas, lai veiktu darbinieku sākotnējo atlasi. Paturiet to prātā un pēc iespējas biežāk pārbaudiet savu pastkastīti.
Ja uzņēmums meklē mazkvalificētu darbinieku, darba sludinājumā, iespējams, būs norādīts, ka nepieciešams sazvanīties ar atbildīgo darbinieku. Tikai pēc veiksmīgas telefonintervijas jums norādīs, kur sūtīt savus dokumentus. Šādu metodi sauc par sākotnējo telefoninterviju.
Ja esat veiksmīgi izturējis sākotnējo telefoninterviju vai ja jūsu iepriekš iesūtītais CV un pieteikuma vēstule ir darba devēju ieinteresējuši, jūs var uzaicināt uz darba interviju. Tā ir paredzēta, lai pārbaudītu jūsu zināšanas, prasmes, personības iezīmes, raksturu, profesionālos mērķus un to atbilstību nākamajam amatam. Vēl viena no intervijas funkcijām ir iepazīstināt jūs ar uzņēmumu un jauno amatu. Dažkārt pirmā intervija notiek ar personāla daļas pārstāvjiem un tā ir tikai viens no posmiem ilgstošā atlases procesā.
Pēc šādas intervijas tiek organizēta vēl viena, kuras mērķis ir izpētīt jūsu zināšanas, prasmes un īpašības, kā arī iepazīstināt ar nākotnes darba pienākumiem. Parasti intervētājs ir jūsu nākamais vadītājs vai kāds cits augsta līmeņa vadītājs, kā arī personāldaļas pārstāvis. Šīs intervijas laikā ir ļoti svarīgi nodibināt labu kontaktu.
Intervijas noslēgumā parasti apspriež dažādus darba līguma nosacījumus, tāpēc nepieciešams sagatavoties pārrunām par atalgojumu un tamlīdzīgiem jautājumiem. Visbiežāk ar šo interviju noslēdzas viens atlases posms, tādēļ jābūt gatavam uz to, ka jums vai nu piedāvās darbu vai arī nepiedāvās. Bieži vien uzņēmumi vilcinās ar atbildi, taču tas parasti nozīmē, ka neesat pieņemts.
Dažkārt personālatlases procesā ir vairāki posmi, un kandidātu var uzaicināt piedalīties novērtējuma grupās.
Pēc personālatlases procesa, kas dažādos uzņēmumos var atšķirties pēc sarežģītības, jūs vai nu saņemsiet noraidošu atbildi, vai jums piedāvās darbu. http://www.cv.lv/content/?id=155&gr=1

image_pdfimage_print
Scroll Up