What to do in a hospital? | Kaip elgtis ligoninėje?

Susirgę praneškite savo šeimos gydytojui. Jei nekarščiuojate ir galite palaukti, turite iš anksto užsiregistruoti pas šeimos gydytoją ir ateiti paskirtu laiku. Nemokamai pasikonsultuoti su gydytoju, tam tikros srities specialistu, dažniausiai galite tik su šeimos gydytoju rekomendacija (siuntimu). Jei labai blogai jaučiatės ar karščiuojate, apie tai pranešę registratūroje, galite kreiptis į šeimos gydytoją skubos tvarka.

Taip pat, jei jums reikalinga kita skubi medicininė – būtinoji pagalba (karščiuojate, susižeidėte, kankina skausmas ir pan.),  bet kuriuo paros metu galite iškviesti greitąją pagalbą, bendruoju pagalbos telefonu 112 arba kreipti tiesiai į bet kurios ligoninės priimamąjį (skubiosios pagalbos skyrių) – čia pacientai priimami visą parą.

Su savimi turėkite asmens tapatybės kortelę arba pasą. Pateikti asmens tapatybė įrodantį dokumentą gydymo įstaigoje yra būtina, tačiau jei prie savęs jo neturite, būtinoji pagalba bus suteikta ir be jos.  Jei turite –  priimamajame pateikite ir socialinio draudimo pažymėjimą. Jei atlydėjote negaluojantį vaiką – pasirūpinikite, kad jis turėtų gimimo liudijimą, Europos sveikatos draudimo kortelę, arba Kelionės ir medicinos išlaidų draudimą. Jei atvykote į ligoninę su gydytojo siuntimu – turėkite su savimi siuntimą. Nepamirškite sveikatos priežiūros specialistams pateikti informaciją apie savo sveikatą, persirgtas ligas, atliktas operacijas, vartotus ir vartojamus vaistus, alergines reakcijas, genetinį paveldimumą ir pan. Ligoninės priėmime jums bus suteikta būtinoji pagalba, jūs būsite išleisti namo, išleisti gydytis su šeimos gydytojo priežiūra arba guldomi į ligoninę (hospitalizuojami). Hospitalizuojant paimami viršutiniai drabužiai ir asmeniniai daiktai. Iš ligoninės išeiti galima tik nusprendus gydytojams, kaip visiškai pasveiksite arba jums bus paskirta reabilitacija.

Apdrausti žmonės už skubią pagalbą neturi mokėti, neturintys draudimo – privalo susimokėti ligoninės numatytą mokestį.

image_pdfimage_print
Scroll Up