Social security system | Socialinės apsaugos Sistema

Kas draudžiamas valstybės lėšomis, nemokama medicininė pagalba. Prieš atvykstant į Lietuvą svarbu žinoti, kad tai, kad jei jūs esate iš ES arba Europos Ekonominės Erdvei priklausančios šalies – Lietuvoje galios Europos sveikatos draudimo kortelė. Su ja galėsite kreiptis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos. Gydymo įstaigoje pateikite savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei Kortelę ar ją laikinai pakeičiantį sertifikatą. Daugiau sužinoti galite susisiekę su šią kortelę išduodančia savo šalies institucija. Lietuvoje kortelę išduoda Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ( http://www.vlk.lt/). Kortelė yra nemokama, ji suteikiama visiems privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems asmenims. Dėl kortelės suteikimo jau esant Lietuvoje galima kreiptis į savo miesto (teritorinę) ligonių kasų instituciją. Daugiau informacijos rasite čia http://www.vlk.lt/sites/en.

Jei į Lietuvą, ar kitą Šengeno erdvės šalį laikinai atvykstate su viza, vizito laikotarpiui privalėsite įsigyti kelionių ir medicinos išlaidų draudimą (30 000 Eurų sumai) Šengeno erdvei. Kokias tiksliai išlaidas padengs jūsų įsigytas draudimas, matysite poliso dokumente. Toks polisas padengia tik ekstrinę medicininę pagalbą. Sunegalavus ir užsiregistravus pas gydytoją bendrai konsultacijai, turėsite už ją sumokėti, o draudimas spręs, ar suteikta pagalba buvo būtina. Žinoma, tai negarantuoja, kad patirtos išlaidos bus kompensuotos.

Jau atvykus į Lietuvą pravartu žinoti, kaip Lietuvoje veikia privalomasis sveikatos draudimas. Ar esate apdraustas, jei jūs užsienietis? Tam yra daugybė sąlygų, bet svarbiausia  – jei jūs niekada nemokėjote mokesčių Lietuvos valstybei, tikriausiai ir neturėsite galimybės naudotis valstybiniu draudimu. Jei turite leidimą nuolat gyventi Lietuvoje – jums galios panašios sąlygos, kaip Lietuvos piliečiams – būsite apdraustas, jei:

  • esate besimokantis;
  • dirbantis;
  • nedirbantis, bet Darbo biržoje registruotis bedarbis;
  • Lietuvoje pensiją gaunantis pensininkas;
  • asmuo, savarankiškai mokantis privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

Pasitikrinti, ar esate draustas galite pasinauoję šią nuoroda http://www.vlk.lt/Puslapiai/Ar-esate-draustas.aspx

Jei turite leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, valstybės apdrausti būsite tik tokiu atveju, jei dirbsite (būsite įregistruoti kaip dirbantys arba  vykdantys individualią veiklą pagal pažymą arba pagal verslo liudijimą). Savarankiškai mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų, turėdami tik vizą arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, jūs negalite. Jei nesate draudžiamas valstybės – už suteiktą medicininę pagalbą turėsite susimokėti. Jei Lietuvoje turite nepilnamečių vaikų, kurie turi leidimą laikinai gyventi Lietuvoje – jie taip pat nebus apdrausti. Išimties tvarka valstybė draudžiami nelydimi nepilnamečiai užsieniečiai.

Turintiems privalomąjį sveikatos draudimą, galima užsiregistruoti gydymo įstaigoje pas šeimos gydytoją. Tai reiškia, kad blogai pasijutę galėsite ne tik gauti skubią pagalbą, tačiau ir nemokamai pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, o gydytojui nurodžius – su tam tikros srities specialistu.

Ar esate apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir ar jis jums priklauso/priklausys ateityje, galite sužinoti susisiekę su Valstybine ligonių kasa telefonu skambinant Lietuvoje – 8 700 88888, skambinant iš užsienio – +370 5 236 4114 arba išsiuntę užklausą el. paštu info@vlk.lt. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/.

image_pdfimage_print
Scroll Up