Hospitals | Ligoninės

Jei jau esate Lietuvoje ir jums reikalinga skubi medicininė pagalba – skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.

Taip pat galite nuvykti į bet kurios ligoninės priimamąjį ir laukti bendroje priėmimo eilėje. Su savimi turėkite asmens dokumentą ir, jei turite, Europos sveikatos draudimo kortelę arba Kelionės ir medicinos išlaidų draudimą.

Visą Lietuvos ligoninių sąrašą rasite čia.

Jei turite leidimą laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje – turite teisę į šeimos gydytoją. Užsiregistruoti pas šeimos gydytoją galite miesto, kuriame gyvenate, sveikatos priežiūros centre. Jei esate drausti valstybės, šeimos gydytojo konsultacija jums bus nemokama.

Pasitikrinti ar esate drausti galite čia.

Jei neturite valstybės draudimo – už paslaugas teks susimokėti. Paslaugų įkainiai skiriasi priklausomai nuo gydymo įstaigos. Mokama šeimos gydytojo konsultacija (be tyrimų) svyruoja nuo 10 iki 30 Eur.

Jei susirgote, praneškite savo šeimos gydytojui. Jei nekarščiuojate ir galite palaukti, turite iš anksto užsiregistruoti pas šeimos gydytoją ir ateiti paskirtu laiku. Nemokamai pasikonsultuoti su gydytoju, tam tikros srities specialistu, dažniausiai galite tik su šeimos gydytoju rekomendacija (siuntimu). Jei labai blogai jaučiatės ar karščiuojate, apie tai pranešę registratūroje, galite kreiptis į šeimos gydytoją skubos tvarka.