Requalification courses | Perkvalifikavimo kursais

Jau atvykę į Lietuvą ir gavę leidimą laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje, galite dalyvauti perkvalifikavimo programose ir kursuose. Tokie kursai, kaip ir kalbos mokymosi kursai nėra leidimo gyventi Lietuvoje suteikimo pagrindas. Galite kreiptis į jus dominančią aukštojo mokslo instituciją ir pasiteirauti, kokias perkvalifikavimo ar kvalifikacijos keitimo programas jos siūlo. Aukštosiose mokyklose tokios studijos vadinamos tęstinėmis studijos, jos nesuteikia laipsnio, tačiau suteikia galimybę įgyti pageidaujamą kvalifikaciją. Dažniausia problema – tokie kursai ar studijų programos vyksta lietuvių kalba.

Svarbu! Lietuvos pilietybės siekiantys užsieniečiai turi išlaikyti lietuvių kalbos egzaminą. Jokios kitos kalbos normos nėra taikomos trečiųjų šalių piliečiams, siekiantiems dirbti arba užsiimti kita teisėta veikla Lietuvoje.

Perkvalifikavimo kursus siūlo ne tik aukštosios mokyklos, bet ir darbo rinkos centrai bei teritorinės darbo biržos. Galite rinktis mokamą programą, tačiau prieš tai susisiekite su organizacijos konsultantais – galbūt galite pretenduoti į nemokamus kursus  (tokie kursai dažniausiai siūlomi ilgalaikiams bedarbiams, jauniems žmonėms, jaunoms mamoms, kitoms gyventojų grupėms, kurioms sudėtingiau dalyvauti darbo rinkoje). Galimybė dalyvauti nemokamose švietimo programose skiriasi kiekvienoje savivaldybėje ir priklauso nuo gaunamo finansavimo bei vykdomų projektų. Tad jei jau gyvenate Lietuvoje – susisiekite su savo miesto teritorine darbo birža arba darbo centru http://www.ldb.lt/Informacija/Puslapiai/default.aspx .

Nuorodos į keletą 5 Lietuvos didžiųjų miestų profesinio mokymo ir darbo rinkos centrų:

Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras http://www.vzdrmc.lt/
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras http://www.vjdrmc.lt/
Kaunas:  Kauno Petrašiūnų mokymo centras http://www.pmc.lt
Klaipėda: Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras http://www.gpmc.lt/
Šiauliai: Šiaulių darbo rinkos mokymo centras http://www.mokymocentras.lt/
Panevėžys: Panevėžio darbo rinkos mokymo centras http://www.paneveziodrmc.lt/

Aukštojo mokslo studijos

Jei norite studijuoti Lietuvoje ir nemokate lietuvių kalbos, galite rinktis vieną iš tarptautinių aukštųjų mokyklų, arba Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomą studijų programų rusų arba anglų kalba.

Šaltinis / source: askiitians.com

Tarptautinės aukštosios mokyklos, siūlančios studijas išskirtinai anglų kalba:

Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla http://www.ttvam.lt/
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas https://www.ism.lt/
LCC tarptautinis universitetas https://www.lcc.lt/lt/

Taip pat galite rinktis ir kitas aukštąsias mokyklas (universitetus ir kolegijas) ir pasidomėti, kokios studijų programos ne lietuvių kalba yra siūlomos.

Svarbu! Tarptautiniai studentai, studijuojantys programas užsienio kalba, neturi galimybės gauti valstybinės stipendijos Lietuvoje.

Jei mokate lietuvių kalbą, žinoma, galite stoti bendrąja tvarka, pretenduoti į studijų lengvatas ir stipendijas.

Studijos Lietuvoje jums suteikia teisę į Leidimą laikinai gyventi Lietuvoje studijų pagrindu. Svarbu tai, kad turėdami leidimą studijų pagrindu, dirbti galite tik ne visą darbo dieną, t.y. 20 val. per savaitę. Taip pat, jei turėsite leidimą gyventi studijų pagrindu ir sieksite leidimo nuolat gyventi (tam reikalingas 5-erių gyvenimo Lietuvoje metų stažas), jūsų pragyvenimo Lietuvoje „stažas“ bus mažinamas per pusę. Vadinasi po 5 studijų metų, bus skaičiuojama, kad jūs pragyvenote Lietuvoje tik 2,5 metų.

image_pdfimage_print
Scroll Up