Communication between sex | Bendravimas tarp lyčių

Lietuviai yra pagarbūs, pasižymintis konservatyviu elgesiu. Bendraudami jie yra oficialūs ir nenaudoja daug gestų. Dažniausiai vyrai ir moterys bendraudami tarpusavyje vieni kitų neliečia, nors kartais pastebimi prisilietimai pečių srityje. Bendraujant su lietuviu rekomenduojama nerodyti vienu pirštu, bet naudoti visą delną. Vyrai ir moterys turi lygias galimybes. Svarbu pabrėžti, kad vyrai yra mandagūs  – atidaro moterims duris ir leidžia joms eiti pirmoms.

Akių kontaktas yra labai svarbus. Lietuvos verslininkai bendraudami yra linkę palaikyti akių kontaktą su savo partneriais diskutuodami apie verslo galimybes ir pan. Akių kontakto palaikymas yra pagarbos ženklas ir parodo ar diskutuotina tema yra svarbi partneriui.

Formalus pasisveikinimas yra rankos paspaudimas. Su artimais draugais ar šeimos nariais lietuviai pasisveikindami gali apsikabinti arba pasibučiuoti į skruostus.

Asmeninė erdvė lietuviams yra labai svarbi. Asmeninė erdvė yra per rankos ilgį, bet su artimais draugais ar šeimos nariais ji gali būti ir mažesnė. Lietuviai paprastai yra labai meilūs  ir išlaiko pagarbą savo šeimai, draugams ir kolegoms.

image_pdfimage_print
Scroll Up