Character traits | Charakterio ypatumai

Tautos charakteris – vienas iš tautos tapatybės bruožų. Kokie yra lietuviai? Nieks nepaneigs, jog kalbant apie lietuvius pirmiausia galima išskirti dvi ryškiausias – vieną teigiamą, kitą neigiamą – charakterio savybes – darbštumą ir pavydą.

Lietuviai yra darbštūs. Šią dorybę tėvai skiepija nuo pat vaikystės. Sociologinės apklausos rodo, kad lietuviai savo vaikams labiausiai nori įskiepi darbštumą, kai tuo tarpu vakariečiai – toleranciją. Be lietuvio, kaip darbštaus žmogaus vaizdinio, apsieidavo retas lietuvių literatūros klasikas ir tautosaka, kupina būtent dainų apie darbą. Lietuvių moterys pasižymi kaip itin darbščios namų šiemininkės: tvarko namus, paprastai iki 2 metų augina vaikus, mėgsta gaminti valgį savo šeimai, neretai sode augina vaisius ir daržoves bei jas konservuoja, džiovina, šaldo žiemai ir pan.

Taičiau nuo XIX amžiaus antros pusės pastebima, kad lietuviai yra labai pavydūs. Spėliojama kodėl lietuviai tapo pavydūs? Aiškinama, kad po baudžiavos panaikinimo visi valstiečiai, buvę priklausomi nuo pono, tampa vienodai lygūs. Ponas jais vienodai rūpinosi, vienodai baudė. Taigi valstiečiai buvo lygūs, jie nieko neturėjo, nebuvo ko pavydėti vienas kitam. Tačiau po baudžiavos panaikinimo ši lygybė išnyksta: daugiau turi tas, kuris daugiau dirba, kuris yra protingesnis, apsukresnis. Staigiai pasikeitus sąlygoms, išsilaisvina pavydas.

Lietuviai paprastai yra konservatyvūs savo požiūriu ir bendravimo būdu. Jie tiesiogiai ir be užuolankų, bet maloniai išsako savo nuomuonę ar požiūrį. Lietuviai yra šilti žmonės, nors iš pradžių jie gali sudaryti ir kitokį įspūdį. Kai jie su kuo nors geriau susipažįsta jie yra linkę atskleisti daugiau asmeninės informacijos. Lietuviai bendraudami labiau yra santūrūs nei emocingi. Jie nekalba daug ir nemėgsta žmonių, kurie kalba per daug. Taigi, kai esate ir diskutuojate su lietuviais nekalbėkite per daug, o tiesiog eikite prie esmės. Susitikimuose lietuviai neįžeis savo pašnekovų, bet mandagiai stengsis išsakyti ką galvoja vienu ar kitu klausimu, to paties jie tikėsis ir iš savo partnerių.

Pradėdami bendrauti su lietuviais galite pasirinkti bet kurią bendravimo temą. Galite kalbėti apie šeimą, darbą, pomėgius ir sportą. Lietuviai mėgsta krepšinį ir jų krepšinio komanda yra viena tarp stirpiauriųjų pasaulyje.

Lietuviai – atkaklūs, lankstūs, mėgstantys šviesias spalvas, įmantrumą. Teigiamų, gyvybingų savybių yra daug. Tarp jų vis dėlto reiktų išskirti pastangą saugoti savo valstybingumą ir susiklosčiusį tapatumą.

image_pdfimage_print
Scroll Up