Leisure time | Laisvalaikis

Genocido aukų muziejus

Genocido aukų muziejus (taip pat vadinamas KGB muzieju) yra puikus muziejus, kuris lankytojams suteikia galimybę pažvelgti į naujausią Lietuvos istoriją. Pirmąjame aukšte yra fotografijos ir eksponatai su aiškiais angliškais ir kitais užsienio kalbų aprašymais. Rūsyje yra  buvęs KGB kalėjimas, kankinimo kameros ir biurai. Nors sunku įsivaizduoti, tačiau verta aplankyti Genocido aukų muziejų, kad suprastumėte Lietuvos istoriją.

Adresas: Aukų g. 2A, Vilnius

Genocido aukų muziejus (Šaltinis: Genocid.lt)

Aušros vartai

Vieninteliai likę Vilniaus miesto  gynybinės sienos vartai. Aušros vartai – istoriškai svarbūs Lietuvai ir krikščionybei. Stebuklingas švenčiausiosios Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos paveikslas Aušros Vartų koplyčioje – vienas žymiausių renesanso tapybos kūrinių Lietuvoje. Paveikslą garbino ir laikė stebuklingu ir katalikai, ir stačiatikiai, ir unitai (tai yra graikų apeigų katalikai). Jis žinomas visame pasaulyje, jo kopijų saugoma daugelio šalių bažnyčiose. Lankytojai, kurie neturi pakankamai laiko aplankyti koplyčios, gali pamatyti auksinį Mergelės Marijos paveikslą nuo gatvės.

Adresas: Aušros Vartų g. 14, Vilnius

Aušros vartai (Šaltinis: ausrosvartai.lt)

Trijų kryžių kalnas

Trijų kryžių kalnas yra istorinės ir nacionalinės svarbos vieta. Manoma, kad trys kryžiai šioje kalvoje buvo pastatyti  XVII a. pranciškonų vienuolių, kad pagerbtų vienuolius, kurie buvo nužudyti. Originalūs kryžiai buvo mediniai, bet pradėjus jiems irti jie buvo pakeisti akmeniniais. Šiuos kryžius vėliau sunaikino sovietai, tačiau vėliau juos atstatė skulptorius Henrikas Silgalis.

Adresas:  Kalnų parkas, Vilnius

Trijų kryžių kalnas (Šaltinis: lt.wikipedia.org)

Gedimino pilis

Gedimino pilis yra Vilniaus simbolis, kuris lengvai pasiekiamas nuo Vilniaus senamiesčio. Tai buvo Didžiojo kunigaikščio Gedimino namai 1400-aisiais, tai ką mes matome šiandien yra paskutinės likusios pilies bokštas. Nuo Vilniaus Gedimino pilies bokšto  atsiveria nuostabi Vilniaus miesto panorama.

Adresas: Arsenalo g. 5, Vilnius

Katedros aikštė ir Vilniaus katedra

Vilniaus katedra ir varpinė, ir Katedros aikštė yra Vilniaus simboliai. Objektai yra netoli Gedimino pilies ir Trijų kryžių kalno. Vilniaus katedrą verta aplankyti dėl jos nuostabios pastato architektūros ir interjero.

Adresas: Katedros aišktė, Vilnius

Katedros aikštė (Šaltinis: efoto.lt)

Kauno pilis

13 a. pilies griuvėsiai yra Santakos parke. Tai buvo pirmasis gynybinis bastionas ir vienintelė dvigubos sienos pilis Lietuvoje, kuri, kaip manoma, buvo naudojama ginti netoliese esančią Trakų salos pilį. Šiuo metu lankytojai gali įeiti į likusią pilies dalį, pamatyti pilių griuvėsių parodas ir sužinoti daugiau apie Kauno pilies istoriją.

Adresas: Pilies g. 17, Kaunas

Kauno pilis (Šaltinis: kauno.diena.lt)

Vingiuotos  Klaipėdos senamiesčio gatvės

Klaipėda turi unikalų senamiestį, kuris labai skiriasi nuo Vilniaus ar Kauno.  Jo architektūra yra įtakota vokiečių architektūros stilių. Gražiausia senamiesčio vieta – Klaipėdos senamiesčio aikštė.

Klaipėdos senamiesčio vaizdai (Šaltinis: klaipedainfo.lt)
Klaipėdos senamiesčio vaizdai (Šaltinis: klaipedainfo.lt)
Klaipėdos senamiesčio vaizdai (Šaltinis: klaipedainfo.lt)
Klaipėdos senamiesčio vaizdai (Šaltinis: klaipedainfo.lt)
Klaipėdos senamiesčio vaizdai (Šaltinis: klaipedainfo.lt)

Smiltynė

Nors Kuršių Nerijoje esanti Smiltynė techniškai yra Klaipėdos dalis, tačiau ją galima pasiekti tik keltu. Smiltynėje lankytojai atras nuostabius gamtos takus, kurie puikiai tinka  mėgstantiems pasivaikščioti bei tiems, kurie mėgsta važinėtis dviračiais. Simltynėje lankytojai gali ir nusimaudyti Baltijos jūroje bei pasivaiksčioti smėlėtu paplūdymiu. Smiltynėje  galima aplankyti Lietuvos jūrų muziejų.

Adresas:Smiltynė, Klaipėda

Smiltynė (Šaltinis: keltas.lt)

Siūlome apsilankyti kino teatruose

Siūlome apsilankyti teatruose ir koncertų salėse

Nacionalinis operos ir baleto teatras

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras įkurtas 1920 m. Nacionalinis operos ir baleto teatras siekia populiarinti klasikinę profesionalią muziką, talentingų atlikėjų pasirodymus ir formuoti Lietuvos kultūros įvaizdį užsienyje.

Addresas: Vienuolio g. 1, Vilnius

Klaipėdos koncertų salė (www.koncertusale.lt)

Kviekvieną sezoną organizuojami įdomus koncertai, projektais vaikams. Vasarą pasirodymai vyksta lauko scenoje.

Adresas:Šiaulių g. 36, Klaipėda

Kauno valstybinis muzikinis teatras (www.muzikinisteatras.lt)

Jei norite pasimėgauti ir turiningai praleisti laiką jums labiausiai tinkamas būtų Kauno valstybinis muzikinis teatras. Profesionalūs atlikėjai, nuostabi muzika ir jauki aplinka padarys jūsų vakarą nepamirštamą.

Adresas: Laisvės al. 91, Kaunas

Kitus renginius, koncertus galima rasti čia:

Norite apsilankyti nemokamuose renginiuose? Informaciją apie juos rasite čia www.nemokamirenginiai.com

Visą reikalingą informaciją apie bilietus rasite čia:  www.bilietai.lt;  www.tiketa.lt.

Jei jus domina apsilankymas prekybos centruose, informacijos ieškokite čia www.tripadvisor.com/Attractions-g274947-Activities-c26-t143-Lithuania.html

image_pdfimage_print
Scroll Up